İkra’r Dergi 3. Sayısı Çıktı

Sevgili Okur,
Okuyan, eleştiren ve hakikati onaylayan biz gençleri sizlerle buluşturan Allah’a hamdolsun ki yepyeni bir sayı ile karşınızdayız. İlk günkü heyecanla devam ettiğimiz bu yolculukta 3.sayımızı inşallah Ramazan Ayı’nın bereketiyle çıkarıyor ve hasret besliyoruz kelimeye, 11 ayın sultanını beklercesine…

Bu sayımızda son zamanların en hararetli tartışmalarından birisi olan, gündemdeki tazeliğini daima koruyan ‘Yeni Anayasa’ sürecini ele aldık. Kapağımızı da Hasan Sarı’nın “Başkan mı? Baştan mı?” yazısının başlığı ile süsledik.  İkra’r Dergisi olarak biz de bu denli gündemi meşgul eden siyasi bir konuya naçizane değinmek istedik.

Ak Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Av. Hamza Dağ ile yaptığımız “Türkiye için Başkanlık Sistemi”  röportajıyla ve Ak Parti Aydın Milletvekili Av. Abdurrahman Öz’ün “Yeni Anayasa ve İleri Demokrasi İlişkisi Neden Gereklidir?”adlı yazısı ile aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Yine Emre Çalışkan’ın “Büyük Türkiye Vizyonu ve Gençlik”, Genel Yayın Yönetmenimiz Abdulkadir Ünal’ın  “Benim Olmadığım Yerde Kimse Yoktur” ve Sevim Soylu’nun “Anayasa Değişikliği Meselesi” adlı yazıları diğer dosya yazılarımızı oluşturuyor.

Yazı İşleri Müdürümüz Abdülaziz Ünal’ın “Toplum Mühendisliği ve Sanal Tehlike” adlı bilişim yazısı, Kerem Gümüş’ün “İnsanın Anlam Arayışı” adlı denemesi, Musa Melih Demirbaşcı’nın “Bir Eve Dönüş Hikâyesi veya Yerli ve Milli Aydın” adlı fikir yazısı, Zafer Özdemir’in“Ukde” adlı öyküsü, Saliha Güngör’ün “Bizim Yunus” adlı biyografisi, Harun Sönmez’in “Azığı Hüzün Olan Şehir: Kudüs” adlı dava yazısı ve son olarak Zehra Deniz’in “Yaşama Hakkı Alınan Yaşamlara Dair” adlı şiiri bu sayımızın öne çıkan eserlerinden. Keza derdi dünyayı aşan yazarlarımızın dokunaklı eserleri dergimizin diğer emek ürünlerini oluşturuyor.

Velhasıl. Aziz okurlarımız…
Bu rahmet mevsiminde evvela duamız odur ki; dağılan ve toparlanmayı bekleyen ümmet coğrafyasında tekrar birlik, dirlik ve muhabbet hüküm sürsün. Amin.
Yepyeni sayılarda bulaşmak ümidiyle…
Selam, Sevgi ve Dua ile…

Abdulkadir Ünal
Genel Yayın Yönetmeni

Kapak (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir