Emanetiniz, Emanetimizdir!

Eyyy!
Toprağı altında; kanlarıyla al yıldızlı al bayrağımızı süsleyen, canlarıyla ülkemizi, Vatanımızı bize bağışlayan, onurlarıyla ve şerefleriyle düşmanla göğüs göğse yiğitçe çarpışarak bizlere bu Vatanı emanet eden Dedelerim, Amcalarım, Ağabeylerim, Ecdadım!
Sizler ki on beşinde cepheye asker ihtiyacı varken göğsüne al bayrağımızı, kalbine Allah inancını koyarak, gözünü bile kırpmadan, ardına bile bakmadan sadece Vatanın kurtulması için kalbi atan kardeşlerim!
Sizler ki yirmi beşinde hayat arkadaşını; karısını, gözbebeğini; üç günlük yavrusunu, “Git oğul yeter ki Vatan Sağ olsun” diyen biricik, mert anasını, canından can olan bacısını, tek güvendiği Rabbine, Allah’ına emanet  eden ağabeylerim!
Sizler ki ellisinde, atmışında belinde tutukluk, ayağında sakatlık bulunmasına rağmen yüreği Vatan aşkıyla yanıp, tutuşan dedelerim!

Biz torunlarınız şu an şurada rahat, mutluluk, huzur ve güven içinde yaşayabiliyorsak siz ağabeylerimiz sayesindedir. Şu an evimizde sıcacık oturuyorsak, sizin kar-kış demeden ayağında yamalı çarığıyla, sırtında bir tek kazağıyla, yiğitçe çarpışarak bize bu imkânları sağlayan siz dedelerimiz sayesindedir. Biz şu an elimizde kalemimiz, önümüzde defterimiz rahat bir şekilde ilmimizi ve irfanımızı öğrenebiliyorsak yine sizlerin o dönemde üç lisede tek mezun veremeyerek, savaşmaya giden vefakâr kardeşlerimiz sayesindedir.

Eyyy! Her karışı asil kanlarınızla kurtuluşa eren, hayat bulan. Bu güzel Vatanımızı bizlere kanınızı, canınızı feda ederek; şerefinizle ve onurunuzla emanet eden Ecdadım!
Siz sağken bu Vatan sağdı, biz var oldukça da bu Vatan Sağ Olacak!

Emanetiniz, emanetimizdir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir