Muhammedcikler!

Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor peygamber.

Akif’in de dediği gibi bizim tüm şehitlerimiz aslında şehit oğlu şehit torunudur. Çünkü Türkler her zaman canından önce vatanını düşünmüştür. Göktürklerden Selçukluya Malazgirt’ten Çanakkale’ye kadar Sultan Alparslan’ın askerleri daima hazırdadır. Fatih’in nesli hiçbir zaman ne İstanbul’dan nede Anadolu’dan vazgeçmeyecektir.

Yeniden cemre gibi düşmek toprağa,
Yeniden haram etmek gece gündüz uykuyu.
Yunus Emre gibi atsız pusatsız,
Yeniden fethetmek Anadolu’yu!

Türkler Anadolu’da yaşadıkça daima bedel ödemiştir ve ödemeye de devam etmektedir. Anadolu öyle bir yerdir ki anası fedakâr, babası gariban, evladı dürüst, eşi sadık, dostu vefalıdır. Anadolu’nun her yiğidi kendi derdinden önce toplumunun derdiyle dertlenir. Türk askeri Anadolu’da değil de Afrika’nın kurak topraklarında olsaydı da aynı azmi gösterirdi. Çünkü Türk her yerde Türk’tür. Asker her yerde askerdir.

İzmir Bornova’da fark etmez, Şırnak Uludere’de. İkisi de vatan toprağıdır Mehmetçiğe. Mehmetçik? Mehmetçik nedir? İsmini peygamberden alacak kadar ayettir.
”Allah yolunda ölenlere ölüler demeyin. Onlar diridirler fakat siz anlamazsınız.” (Bakara 154)

Muhammed ismini saygısından Mehmet olarak oğluna veren Sultan II. Murad oğlunun peygamber hadisine nail olacağını hissetmiştir bence.O Mehmet şimdiki Mehmetçiklere en güzel ve şanlı örnektir.Mekke’nin ve İstanbul’un fatihinin izinden giden şanlı ordumuzda ki tek bir askerin kanı döküldüğünde bayrak başında ağlayan analar gördü bu ülke.Babasını tanıyamayan evlatlar, kocasına doyamayan eşler gördü bu millet.Ama şehidi kadar ailesi de bir o kadar imanlı olduğu için ‘VATAN SAĞOLSUN’ dan başka hiçbir söz dökülmedi dudaklarından.

Vatan Sağ Olsun! Ne fedakâr bir sözdür. Vatanı sağ olsun diye kendi feda olur. Merhum Yazıcıoğlu’nun sözünü ilke edinirler.”Biz fedakârlık yapmaya değil feda olmaya geldik!” Ve ilkeleri gibi onlarda şehitlik mertebesine gururlarıyla yükselirler.

Ecdadının kanıyla aldığı ve daima paylaşılmak istenen toprak içinde kendi kanını toprağa canını da Allah için bu vatana verirler. Öldükten sonra hiç kimse dünya’ya dönmek istemeyecekmiş. Lakin şehitler müstesna. Onlar tekrar şehit olmak için bu fani yatı yaşamak isterlermiş.

Peki, bir dağda ölen iki kişinin biri Cennet’e giderken diğeri neden azap görecektir. Mehmetçik ile terörist farkı nedir?

Mehmetçik mücahittir. Terörist cehillerin torunudur.

Mehmetçik Habildir. Terörist Kabildir.

Mehmetçik şehittir, terörist leştir.

Mehmetçiğin naşı al bayrağa sarılır. Teröristin naşını bazen toprak bile kabul etmez.

Mehmetçik maneviyat aşkıyla can verir. Terörist maddiyat gözüyle ölür.

Mehmetçiğin silah arkadaşı künyesini taşır. Teröristin keleş arkadaşı gururunu bile taşıyamaz.

Mehmetçiği yazan şu eller askeriyle gurur duyar. Teröristi dile alan şu dudaklar ismini söylerken bile utanır.

Mehmetçiği kelama alan şu kalem mürekkebiyle bile onurlanır. Teröristin fotoğrafını gören gözler ellerindeki Türk askeri kanını bildiğinden buğulanır.

Mehmetçik şerefi için ölür. Terörist ölümü için tek bir karakter zerresini dahi bulamaz ruhunda.

Teröristin yeri daima namlunun ucudur.

Anadolu’da toprak boldur herkese yeter. Laz’ım diyen baş üstü, Alevi’yim diyen köşe başı, Çerkez’im diyen otağımızın misafiri, Kürt’üm diyen soframıza berekettir.

Kürdistan diyenin ise tek yeri ayakaltı, G3 hizası, kurşunun son durağıdır.

1071’de Romen Diyojen’ den alınan topraklar ancak kanla geri verilir. Bu topraklar için ölünür ve öldürülür fakat bölüşülmez.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin meselesi vatandır. Vatan, dil, bayrak, topraktır. Gururlanacağı bir dili varken başka lisana ihtiyaç duymaz bu ülkede yaşayan. Biz gece yaşamaya alışmışız ay-yıldız yeter. Kimsenin güneşine ihtiyaç duymayız.

” Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır! “

Nöbet başındakinden kundaktakine kadar bu devletin sahibi vardır. Başta Çanakkale yiğitlerimiz ve bu vatan uğruna canından vazgeçen tüm şehitlerimizin mekânı uçmağ olsun.

Sırf politika yapmak için koltuğuna oturanlar sizin üzerinizden siyaset yapsa da bu vatanın asıl sahipleri değerinizi hiçbir zaman unutmayacaktır Fatih’in nesli!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir