Önce Türkiye

Dünya basını, PYD’yi sözde IŞİD ile mücadele ettiği için yere göğe sığdıramıyor. Koalisyon güçlerinin desteğiyle Suriye’deki güç boşluğundan yararlanan PYD ve uzantısı YPG, Suriye’de sivilleri öldürüyor ve göçe zorluyor.
Herkesin bildiği gibi ABD ve Koalisyon güçlerinin tek derdi petrol geçiş hatlarının güvenliğidir. Bu hattın güvenliğini sağlama görevi de artık PYD’ye verilmiştir. Rojava, Kobani ve Tel Abyad’da Kürt hakimiyeti sağlanmış vaziyette. Asıl amaç; Türkiye’nin Güneyi’nde bir Kürt koridoru açıp Akdeniz’e ulaşmak…
Velhasıl kelam Türkiye’nin güneyinde, adım adım bir Kürt Devleti kuruluyor..!
İşte böyle bir ortamda, Türkiye maalesef koalisyon arayışlarıyla meşgul vaziyette. Kamuoyu bir yandan, kendini “hesap adamı” olarak pazarlamaya çalışan Kılıçdaroğlu’nun tutarsız hesabını bir yandan da AK Parti-MHP koalisyonunun olup-olamayacağını tartışıyor.
Uluslararası güç odakları ise MHP’yi bir blok hesapla, yılanla aynı çuvala sokmaya çalışıyor. Kılıçdaroğlu’da buna çoktan razı olmuş durumda. Porno kaset sayesinde CHP Genel Başkanı olan Kılıçdaroğlu’nun AK Parti’siz Koalisyon için uğraşması normal karşılanabilir. Kısacası onu oraya getiren gücü dinlemek zorunda. Buna Mecbur!
CHP’nin MHP’ye HDP ile koalisyon için Başbakanlık dahil her şeyi sunması önümüzdeki ilk seçimde Türkiye sevdalısı Atatürkçüler’den de gelen oylarını kaybettirecektir. Koalisyon kurulurken oyları yükselen AK Parti ve MHP gibi gözüküyor, CHP ve HDP’nin ise oyları giderek düşüyor. Bu kurulan senaryolarda ‘Erdoğan karşıtlığı değil, Türkiye karşıtlığı’ yapıldığını milletimiz çok daha iyi görüyor.
CHP-MHP-HDP neden olmuyor diyorlar. Devlet Bahçeli’nin “Kırmızı Çizgilerle Kırmızı Plaka’yı Karıştırmayın!” demesi bu oyuna gelmediğini gösteriyor. Çünkü bugün bu işi zorlayan çakalların, yarın seçimde MHP’yi kurtaramayacağını bildiği için yanaşmıyor bu oyunlara…
MHP, HDP ile yan yana geldiği veya destek aldığı an çizgilerinden ödün vermiş, kurulduğu günden bugüne en kritik darbeyi yemiş ve kendi topuğuna sıkmış olur. Önümüzdeki ilk seçimde alacağı oy % 2-3 civarı olur. AK Parti 7 Haziran akşamından beri kazan-kazan pozisyonuna geçti. Ak Parti HDP ile koalisyon kurmadıkça önümüzdeki ilk seçimde tek başına iktidara gelecek gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde ne olup ne olamayacağını elbette göreceğiz.
Ama ortada bir gerçek var Türkiye’nin altı oyulmaya çalışılıyor. Dolayısıyla Ulusalcı veya milliyetçi olduklarını söyleyen partililerin, bir an önce karar vermeleri ve memleket için sorumluluk alıp tabiri caizse taşın altına ellerini sokmaları gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dediği gibi Egolar bir kenara bırakılıp bir an önce hükümet kurulmalıdır. Bu günler menfaat ve parti çıkarları değil, Türkiye’nin çıkarlarına öncelik verilmesi gereken günlerdir. Parti liderleri şahsım ya da partim değil, önce Türkiye demelidir.
Türkiye’yi kötü günler beklemeden, bıçak kemiğe dayanmadan istikrarı sağlamalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir