Şer İttifakı

Yapılan işin doğru olduğunu anlamanın kolay bir yolu vardır aslında. İşi yapmak ve sonra seslerin nerelerden gediğini dinlemek gibi… Son yıllarda her gün test ettiğimiz bu yöntemin en taze örneğiydi 1 Eylül…

FETÖ kapsamında Koza İpek Holding’de yapılan aramalar neticesinde malum medya organları özgür basına operasyon başlığında yayın yaparken konuşmacısı da Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’dı. İlk duyulan cümle ise “Adalet bir gün herkese lazım olur”. Ve hemen ardından Kılıçdaroğlu ile Bahçeli’nin peşi sıra açıklamaları…

Nerelere bağlı olan medyanın özgür olduğuna mı şaşmalı, Can Dündar’ın canlı yayında bu kanallara kalkanlık yapmasına mı, adalet sistemini kendi şirketine çevirmeye çalışanların bu sözlere aracılık etmesine mi? … Açıkçası hiçbirine şaşıramıyoruz hatta tamda alıştığımız tablo.

Bu tablo ne mi?

Yıllardan beri gelen Erdoğan ve Ak Parti hazımsızlığına, birde gerçek yüzü ortaya çıkan yapının eklendiği; Hatta CHP’den istifa eden İhsan Özkes’in deyimiyle Erdoğan düşmanlığının PKK dostluğuna vardığı kadar vahim bir durumdur.

Böyle bir ortamda Kılıçdaroğlu’nun iktidarda olayımda gerisi önemli değil mantığı, Bahçeli’nin ‘HAYIR’cı tavrı, HDP’nin iddiası aksine Türkiye partisi olMAma çabaları neticesinde geçici hükümetle gittiğimiz 1 Kasım genel seçiminin önemi aşikârdır. Millet, samimiyetten yoksun olanları, bakan sıfatına erdiği gün sözde ermeni soykırımını tanıyacak açıklamalar yapanları ve onların o koltuğa gelmesinin önünü açan uzlaşmadan uzak, devlet adamlığından bihaber tavırların değerlendirmesini sandıkta yapacaktır.

Bu arada bahsettiğimiz tablonun değerini iyi bilmek lazım. Düşünsenize… Bir tarafta Türkiye aleyhine fırsat kollayan tüm iç ve dış unsurlar ile bunların işine geldi mi barış, işine gelmedi mi savaş çığırtkanlığı yapan yandaşları… Diğer tarafta ‘Ne güzel bahar gelecekti memleketime Karadeniz Dağları’nda Horon tepecek Cudi’de halaylar çekecektik beraber!’ diyen Yunus Koca’nın izinden gittiği samimi bir dava.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir