Hakkımızda

İkra’r; okuyup araştıran, düşünüp eleştiren, bu asrın cihadının ancak kalemle mümkün olduğunu bilip, gönlünden akanları satırlara ilmek ilmek işleyen, istekli, samimi gençlerden oluşan bir mekteptir.

Hakikat peşinde koşmak, inançlarımızın ve değerlerimizin slogandan ibaret olmadığını kavramak ve kavratmak asli çabamızdır. Yazdıklarımızda da bunu haykırmaktan çekinmeyi asla düşünmüyoruz. Belki de hakikati ararken şu fani dünyada belki bir iz bırakır, güzel ve hayırlı işlere vesile oluruz. Bu mektepte yazı yazarken geçmişi, şimdiyi ve geleceği mukayese edebilecek bir tarih bilincine sahip, geleceğin öncüleri olma idealinde, daima değer üreten, çağını iyi okuyan, zulüm gören herkesin sesi olmaya çalışan, ümmet ve memleket meselelerine haiz bir gençlik nasıl olur bunu öğreniyoruz. Aynı zamanda mücadele ruhlu, dava şuurlu, medeniyet ufuklu gençler olarak pes etmeden entelektüel kapasitemizi geliştirerek topluma küçük de olsa bir şeyler katabilmeyi hedefliyoruz.

Ve bizler için İkra’r belki de bir mektup… Unutulmaya yüz tutmuş geçmişimize, sonunu göremediğimiz geleceğimize ve başa çıkamadığımız bugünümüze atılan gizli bir mektup… Sesimizi duyuramadıklarımıza sesimizin ulaşmasına vesile olacak açık yürekli bir mektup… Çünkü bizler, isimleri öğrenen Âdem ile Havva’nın firâkını nihâyete erdiren Arafat’ı, fikir ile kelimenin vuslatında arıyoruz.

Aziz okurlarımız! İkra’r kalemleri olarak bizler okumadığımız her bir günü karanlık addediyor; okuyor, eleştiriyor ve hakikati onaylıyoruz!

Sizleri de yüreği kelimesinden atan bir derginin derdine hemdert olmaya davet ediyoruz.

Son olarak okurlarımıza ve gençliğe çağrımızdır. Yazı ve paylaşımlarınızla düşünce dünyamızı gelin birlikte genişletelim! Ayrıca İkra’r’ın geliştirilmesine dair bütün değerlendirmelerinizi ve aklınıza gelen fikirleri lütfen bizimle paylaşınız.
Bunun için, ikrardergi@hotmail.com adresini kullanabilirsiniz.

Selam ve Dua ile…

Abdulkadir Ünal
Genel Yayın Yönetmeni